شبکه اجتماعی

دوره جامع اوردر فلو فارکس

اوردر فلو چیست؟

یکی از پیشرفته ترین سیستم‌های معاملاتی اوردرفلو است.این روش به معامله‌گر امکان در اختیار داشتن دیتای لول 2 را می‌دهد که به واسطه آن میتوان ترید های بسیار حرفه‌ای با ریسک بسیار کمتر نسبت به روشهای تکنیکال کلاسیک و پرایس اکشن داشت.

گفتیم لول 2 ابتدا بیاییم بترتیب از دیتای لول 1 شروع کنیم :

دیتا لول 1 یا پرایس اکشن چیست؟

کندل هایی که در چارت مشاهده میکنید متشکل از حجم معاملات خرید و فروش است که یک کندل را در محدوده زمانی مشخص بوجود می‌آورد.
ما به واسطه این کندل‌ ها چهار نوع دیتا دریافت می‌کنیم که شامل O,H,L,C می‌باشد. این حروف را به ترتیب برای شما شرح خواهیم داد.
حرف  O (OPEN) به معنی باز شدن کندل می‌باشد.
حرف H (HIGH) به معنی بالاترین قیمت در کندل می‌باشد.
حرف L (LOW)  به معنی پایین‌ترین سطح قیمت در کندل می‌باشد.
حرف C (CLOSE) به معنی بسته شدن کندل می‌باشد.
در روش‌های تکنیکال کلاسیک و پرایس اکشن معامله‌گر مجبور به تحلیل و ترید با همین دیتا لول 1 بود که بامشکلات متعددی روبرو است. یکی از مشکلات این بحث استاپ بزرگ ، که جبران آن برای یک تریدر سخت میباشد.

دیتا لول 2 و ماهیت اوردر فلو چیست؟

جریان سفارشات خریداران و فروشندگان در بازار بورس ثبت می‌شود و به صورت لحظه‌ای و زنده توسط شرکت‌ها به فروش می‌رسد و ما با کمک پلتفرم‌های  فیوچر قادر به فیلتر کردن دیتا لول 2 خواهیم بود: همانطور میدانید بروکرهای CFD این قابلیت را ندارند.
جریان سفارشات را در پلتفرم‌های فیوچر به صورت T&S تایم اند سلز لیست (خرید و فروش انجام شده در زمان ، قیمت و حجم) و Orderbook اوردر بوک (سفارشات در انتظار) و همچنین      Foot Print که میتوان گفت با این ابزارها که سیستم معاملاتی اردر فلو نام دارد، توانایی ورود و خروج در نقاط بسیار خاص همراه با بزرگان بازار را خواهیم داشت.

وارد دهه سوم از دیتای پولی شده‌ایم! تا قبل از سال 2000 دسترسی به دیتا لول 2 رایگان بوده و از زمان پولی شدن این دیتا ها روش تحلیل پرایس اکشن شکل گرفت؛ روشی که با تمام محدودیت‌ها، بسیاری از معامله‌گران را به سوددهی مستمر رساند و میتوان گفت نزدیک‌ترین استراتژی به ولوم تریدینگ، پرایس اکشن است.